אילן יוחסין דוגמאות

לא פעם אנו נדרשים לצייר או להפיק אילן יוחסין משפחתי. לעיתים זה נדרש לעבודת השורשים  של אחד הילדים בבית הספר, בפעמים אחרות אולי נרצה לתעד לעצמנו ולדורות הבאים את העץ המשפחתי. זו הזדמנות להשקיע קצת יותר ולהפיק אילן יחסין משפחתי מושקע ומפואר כמתנה למשפחה. המוצר הינו תמונה גדולה וממוסגרת שתינתן כמתנה למישהו שיקר לנו מאוד.

המאמר כאן ידגים  צורות שונות למבנה של אילנות יוחסין  ויראה דוגמאות מגוונות של אילנות יוחסין שבוצעו על ידי חברת "שורשים תיעוד משפחתי". רוב הדוגמאות משלבות מידע גניאלוגי נרחב של שמות ושמות משפחה, תאריכי לידה/פטירה וקשרים משפחתיים. כל זה משולב  יחד עם תמונות אישיות או תמונות משפחתיות, מה שמקנה לאילן היוחסין המופק אופי של תמונה יפהפייה שיפה יהיה לתת כמתנה לאירועים משפחתיים.

את אילן היוחסין המשפחתי ניתן לצייר בצורות שונות. הרבה פעמים הנטייה היא לצייר אותו כעץ עם שורשים, גזע וענפים – כאשר הסבים רשומים בשורשי העץ, ההורים בגזע וילדים ונכדים בענפי העץ ובעלים. לשיטה זו מגבלות כאשר רוצים לתעד יותר מארבעה חמישה דורות.

123

אילן יוחסין דמוי עץ

קיימת צורה של אילן יוחסין במבנה פירמידה: זהו למעשה עץ צאצאים, כאשר בראש העץ יהיו סבא וסבתא רבא ומתחת צאצאיהם – ילדים, נכדים, נינים, בני נינים וכו. כך שבאופן טבעי בכל דור שנוסף  יש יותר אנשים והעץ מקבל מבנה של פירמידה.

להלן שתי דוגמאות לאילנות יוחסין במבנה פירמידה:

4234234

אילן יוחסין של משפחת עבוד לוי 6 דורות

54645654

עץ משפחת פרידמן כץ 7 דורות  וארבע מאות שמות

מבנה אופייני נוסף הוא  שילוב של עץ צאצאים ועץ אבות. במרכז העץ יהיה זוג  נבחר,  מתחתיו ילדים, נכדים נינים במבנה פירמידה רגילה, ומעליהם יהיו הורים, סבים, סבא רבא וכו  במבנה פירמידה הפוכה.

להלן שתי דוגמאות נוספות של עץ אבות בשילוב של עץ צאצאים:

657567

אילן יוחסין של משפחת גלאי 1540-2015

56756756

אילן יוחסין משפחת גרינברג  מתנה לחתונת הזהב

לסיכום : מגוון הדוגמאות המוצג כאן מראה שניתן  להפיק אילנות יוחסין מעוצבים ויפים בהיקף של בין עשרות שמות למאות רבות של שמות. זהו רעיון למתנה מקורית יפה ומרגשת לחתונת הזהב, לבר מצווה או לכל אירוע משפחתי.

הכותב: אלי גורן, מנהל את אתר חברת שורשים תיעוד משפחתי  052-3986898

קידום אתרים איכותי קידום אתרים אורגני