רעיונות לבר מצווה, רעיונות לבת מצווה

אחת מההתלבטויות העומדות בפני כל הורה העומד לפני אירוע בר מצווה או בת מצווה היא "מה התוכן שניתן לאירוע". רבים מאתנו לא מסתפקים בסגנון המקובל של אוכל, מוסיקה וריקודים, ורוצים לתת תכנים ערכיים נוספים לאירוע, שיתנו ביטוי למשמעות הסמלית של החגיגה במובן של התבגרות, אחריות וקבלת "עול מצוות".

אנו מחפשים את אותם התכנים שיש להם ערך מוסף חוויתי, ערכי ומרגש – הן לילד החוגג והן לאורחים ולמשפחה כולה.

באתר זה אנו רוצים לתרום מניסיוננו ומניסיונם של אחרים ולהציע מגוון של רעיונות לעריכת טקס בר מצווה או בת מצווה בסגנון שונה. הכוונה היא להציע רעיונות מעשיים לחגיגה שיהיו חווייתיים לילד ולמשפחה ושיתנו ביטוי לערכים כמו המורשת המשפחתית, שרשרת הדורות, התבגרות וקבלת עול מצוות וזאת במובן הרחב של המילה – הן בהיבט האוניברסאלי והן בהיבט היהודי והחברתי.

רעיונות לבר מצווה / לבת מצווה

כל מי מכם ילדים והורים שחווה אישית אירוע בר מצווה או בת מצווה שהיו בהם אלמנטים מקוריים וערכיים, מוזמן לכתוב לנו. אנו נפרסם כאן את הכתבות והתגובות לכתבות שיהיה בהם עניין לכלל הציבור. אתם, ילדים והורים, מוזמנים לכתוב לנו ולהציג רעיונות הקשורים לשנת בר המצווה שלכם, או ליום האירוע ולחגיגה עצמה. אנו נקבל בברכה הצעות ורעיונות למשימות לשנת בר המצווה, שאותן יחווה הילד במהלך החודשים שלפני האירוע, רעיונות לסיורים חווייתיים בארץ עם בני המשפחה, סיור במנהרות הכותל בהדרכת הנער או הנערה החוגגים, הכנת אילן יוחסין משפחתי גדול בהשתתפות הילד ומשפחתו, כתיבת דרשה מקורית אותה כתב הילד בעצמו ועוד רעיונות נוספים.

אנו מקווים שהכתבות המצורפות יתנו לכם, הורים וילדים, מגוון רעיונות לחגיגה מקורית של בר מצווה או בת מצווה שלכם.

ובונוס נוסף: כל כתבה בהיקף של 200 מילים לפחות שתימצא ראויה לפרסום על ידינו באתר תזכה את השולח בהנחה משמעותית של 400 ₪ להפקת עץ שורשים משפחתי לחגיגת בר מצווה, בת מצווה, חתונה או לכל אירוע משפחתי אחר.

רעיונות לבר מצווה

רעיונות לבר מצווה

בר מצווה נחשב מאז ומעולם לאחד האירועים המרגשים ביותר בחייו של כל ילד. מדובר באירוע המדגיש את המעבר הבלתי נמנע מילדות לבגרות וקבלת עול מצוות. לכן אין זה מפתיע כי הורים רבים מעוניינים להשקיע ביום המיוחד הזה, ולהפוך אותו ליום מרגש ובלתי נשכח בחייו של הילד. לצורך כך, יש צורך להעניק נופך נוסף לאירוע, להכניס תוכן ערכי וייחודי שיאפשר לילד להתחבר למקורות שלו. חברת שורשים מציעה מגוון רחב של רעיונות לבר מצווה, שיאפשרו להוסיף אלמנטים מהמסורת היהודית ומההיסטוריה המשפחתית של הילד. במקום לערוך עוד מסיבה ולהשקיע את כל תשומת הלב בסוג הקייטרינג או באיכות הדי ג'יי, כדאי להעניק ערך מוסף לכל היום הזה.

רעיונות לבר מצווה עם דגש על הסמליות של האירוע

כאמור, רוב ההורים עורכים מסיבת בר מצווה לילד שלהם, במטרה לשמח הן את הילד והן את המשפחה ושאר האורחים. אך מעבר לבחירת האולם וטיב האוכל, ישנו מרכיב מרכזי חשוב שלא פעם הולך לאיבוד. הסמליות של האירוע נעוצה במסורת היהודית העתיקה, בקבלת עול מצוות ובחיבור של הנער עם השורשים והמקורות שלו. לצורך כך בדיוק, חברת שורשים מציעה מספר רעיונות מקוריים שיצליחו להעביר את הערך של היום הזה הן לנער והן לשאר האורחים. אחת האופציות היא הכנת אילן יוחסין שיכיל את כל בני המשפחה המורחבת, ויעשה בשיתוף פעולה מלא עם הנער ומשפחתו. ניתן לשלב בתמונה תמונות אלבום ישנות, קטעי מסמכים עתיקים ופרטים שונים לגבי בני המשפחה השונים.

רעיונות לבת מצווה

רעיונות לבת מצווה

בת מצווה הוא ללא ספק אחד האירועים המכוננים ביותר בחייה של כל משפחה. כל הורה רוצה להעניק לבת שלו את האירוע המיוחד והמרגש ביותר. לכן, מעבר להתעסקות הבנאלית במוסיקה, בחירת האולם והתאמת השמלה המושלמת, ישנה לא פעם מחשב עמוקה יותר לגבי התוכן של האירוע. מעבר לחגיגה המשפחתית, הורים רבים מעוניינים להעניק לאירוע ערך סמלי יותר, על מנת להדגיש כי מדובר במעבר המרגש בין ילדות לבגרות. לרוב לא פשוט למצוא את התוכן שימחיש את הסמליות של המעבר הזה, ועדיין יהיה מרגש וחוויתי הן לכלת בת המצווה והן לאורחים ולבני המשפחה. חברת שורשים הינה חברה וותיקה ומוכרת המתעסקת בתחום ומציעה מגוון רחב של רעיונות לבת מצווה שיספקו ערך אמיתי לאירוע.

רעיונות לבת מצווה מיוחדת

כאמור, היום רוב מסיבות בר או בת מצווה מתמקדות בגודל האולם, עיצוב השולחנות ובחירת השמלה המושלמת. אך חשוב לזכור את המטרה המקורית של האירוע – הדגשת המעבר מילדות לבגרות וקבלת עול מצוות. המטרה היא לחגוג את האירוע עם דגש על אלמנטים ערכיים וייחודיים שיחברו את כלת השמלה למסורת ולעם היהודי מצד אחד, ויאפשרו לה להבין את ההיסטוריה המשפחתית שלה והרקע שממנו היא הגיעה. חברת שורשים מציעה מגוון רחב של רעיונות שונים שיכולים להפוך את הערב הזה למרגש, ערכי ובלתי נשכח. החברה מציעה למשל הפקת עץ שורשים גדול ומורחב שיכיל את כל המשפחה המורחבת, כאשר הילדה לוקחת חלק פעיל בהכנת העץ ובוחרת את העיצוב שלו והמידע השונה שיופיע על בני המשפחה השונים. 

לסיכום, חברת שורשים מעוניינת לסייע ולהפוך את האירוע המרגש של חגיגות בת המצווה לאירוע מרגש וייחודי. לקבלת רעיונות לגבי חיבור הילדה למסורת ולהיסטוריה המשפחתית שלה, צרו קשר עוד היום.

שורשים תיעוד מספקים לכם רעיונות מקוריים לבר/ת מצווה

קידום אתרים איכותי קידום אתרים אורגני